Метеори на українськiй мовi


Екскурсiї в Метеори на українськiй мовi

Український екскурсовод в метеорських монастирях.

Монастирi Метеори з українським екскурсоводом.

Українська гостиннiсть в монастирях Метеори!

Вiдвiдавши Грецiю, країну мiфiв i легенд, колиску свiтової культури, не можна залишити без уваги унiкальний географiчний феномен i пам’ятник православ’я монастирi Метеори.

Посеред Фессалійської долини виростає унікальний витвір природи — Метеори. Це пасмо прямовисних скель, що мають вигляд широких камянних стовпів, іноді називають «восьмим дивом світу». Вважається, що перші монахи-відлюдники з’явилися на вершинах Метеор ще до X століття. До 1500 року кількість монастирів Метеори склала 24, зараз збереглося лише 6: чоловічі монастирі «Преображення», «Варлаама», «Святого Миколая Анапавсаса», «Святої Трійці», і жіночі – «Монастир Русану або Святої Варвари», і «Святого Стефана», інші ж прийшли в занепад і зруйнувалися.

У 1988 році комплекс був включений в список об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Сьогоднi монастирi Метеори – це унiкальний пам’ятник середньовiчного архiтектурного мистецтва , чудовi фрески 16 ст., безцiннi колекцiї iкон.

При вiдвiдуваннi монастирiв Метеори пропонуємо вам скористатися послугами iндивiдуального екскурсовода. це дозволить вам заощадити ваш час i кошти.

Досвiдчений екскурсовод познайомить вас з iсторiєю монастирiв, з традицiями та звичаями цiєї унiкальної мiсцевостi.

Екскурсї проводяться українською  мовою.

ЛАСКАВО ПРОСИМО зазирнути в  захоплюючу iсторiю монастирiв Метеори разом з нами!

З повагою  Домiнiкi Калафатi, Леся Згара

Контактний телефон   0030-6932391829

billzgar@yahoo.gr

 МОНАСТИР  СВЯТОГО ВЕЛИКОМУЧЕНИКА СТЕФАНА

Монастир був заснований у 14 столітті. Творцем обителі вважається нащадок родини Катакузінос ченець Антоній. Новий собор монастиря побудований в 1798 роцi. Серед давніх споруд збереглися келії, вогнище та вівтар, де дiє нині ризниця-музей. Експозиція представлена рукописами, обрядовим посудом та давніми іконами, що належать майстру з Криту Еммануїлу Цане, а також взірці високомайстерної різьби на дереві. З 1960 року Собор Святого Стефана є основним храмом жіночої обителі.

МОНАСТИР  СВЯТОЇ ТРIЙЦI

На одній із скель Метеор розташований чоловічий монастир Святої Трійці. Точний час будівництва монастиря Святої Трійці невідомий, приблизно з 1458 по 1476 рр. Нині комплекс обителі складається із каплиці Iвана Предтечi, балконного замку, вівтаря, чернечих келій, вкритих низькими склепіннями. Справжньою окрасою є Собор, присвячений Святій Трійці. Більша частина скарбів була втрачена і розкрадена. Збереглося лише 26 старовинних ікон і 40 рукописів.

 МОНАСТИР ВАРЛААМ АБО ОБИТЕЛЬ УСIХ СВЯТИХ

Монастир Варлаама був заснований в середині XIV століття. У 1518 році ченці Нектарій і Феофан, піднявшись на вершини Метеор, вирішили відреставрувати церкву, побудовану Варлаамом.

В 1550-1560р.р. храм Всiх Святих був розписаний вiдомим грецьким iконописцем Франко Кателано.

У 1960 році трапезну монастиря Варлаам відреставрували і переобладнали під музей, де зберiгаються старовиннi  iкони, вишитi золотом плащаницi, хрести з дерева, книги.

Монастир Русану або Святої Варвари

один із шести, що збереглись донині, Метеорських монастирів. Фундаторами вважають братів Максима та Йосафа з Янін, яким надало скелю Русана у розпорядження єпископство Стагон у 1527 році. Двоє братів побудували храм у 1545 році, про що твердить їх заповіт.

Низка стінних фресок, іконопис, ескізи, колір і техніка поєднують оздоблення Собору монастиря Русану із великими настінними фресками «Критської школи» на Святому Афоні . Стінні фрески Собора Святої Варвари — один із найкращих взірців розквіту «Критської школи».

Монастир Преображення Господнього або Великi Метеори

найбільший і найдавніший православний монастир серед метеорських, заснований на початку 14 століття монахом Афанасієм. Учень та наступник Афанасія Святий Йосаф вважається другим засновником монастиря.

До вершини скелі ведуть 154 сходинки. Головний храм монастиря – Преображенський монастир – був побудований в 1370 роцi за зразком афонських монастирiв.

У XV столітті собор був відроджений і заново розписаний фресками, пізніше був виготовлений спеціальний дерев’яний різьблений іконостас з позолотою, прикрашений фігурками рослин і тварин. Цінність храму складають також ікони XIV-XVI століть, один з найдавніших грецьких рукописів 861 року, двостулкова ікона Богоматері, розшита плащаниця XIV століття і чотири ікони XVI століття.

Монастир святого Миколая Анапавсаса

Час заснування монастиря точно невідомий. Вважають, що перші аскети зявились на цій маленькій та відносно низькій скелі у 13 ст. Храм, обмежених розмірів, має невизначену схему, забудовану по всій площі скелі.

На першому рівні розташована каплиця Святого Антонія.

На другому рівні — храм Святого Миколая, побудований ще у 16 ст.  а іконописне оздоблення для нього трохи пізніше виконав видатний митець з Крита — Феофан Стрелитзас Бафа.

На третьому рівні знаходяться келії, стара трапезна, маленька церква Святого Іоана Предтечi та склепіння, в якому зберігають мироносні мощі.

Живопис маленького храму Святого Миколая Успокоїння на Метеорі заклав підвалини виникнення «Критської школи», що була вираженням видатного православного художнього натхнення за часів турецького панування.

tel.  0030-6932391829